به گزارش مركز خبر روابط عمومي مسجد مقدس جمكران، حجت الاسلام حسن عرفان در مراسم دعای کمیل مسجد مقدس جمکران با اشاره به سرمایه های مادی و معنوی، گفت: یکی از سرمایه های معنوی عقل است و هیچ سرمایه ای از عقل استوارتر نیست.

سخنران مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: علم، صبر، ایمان و اعتقاد به خدای متعال و قیامت، محبت اهل بیت(عليهم السلام) و امید داشتن به خدای متعال از سرمایه های معنوی است که در دعای کمیل هم به امید اشاره شده است.

وی با تأکید بر این که مؤمنان امیدشان فقط به خدای متعال است، ابراز داشت: نوعی از ناامیدی مقدس در اسلام وجود دارد و آن نا امیدی در جایی است که انسان امیدی به مردم نداشته باشد؛ این ناامیدی باعث آزادی افراد است.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: امام صادق(عليه السلام) می فرمایند که ناامیدی فرد به ثروت های مردم، عزتمندی همراه دارد؛ اگر فردی امیدش فقط به خدای متعال باشد، حاجاتش برآورده می شود.

وی افزود: ناامیدی از خدای متعال از بزرگترین گناهان است؛ برخی از خداوند حاجاتی دارند اما در دلشان تردید وجود دارد که آیا حاجاتشان مستجاب می شود یا خیر و این تردید بزرگترین گناهان است.

وی تصریح کرد: باید باور داشته باشیم که خدای متعال بعد از هر سختی، آسانی و گشایش قرار داده است و این وعده ای است که خداوند در قرآن کریم داده است؛ هیچ گاه نباید از فرج و گشایش ناامید باشیم.

سخنران مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: همه مردم باید به بخشش خدای متعال امید داشته باشند؛ کسی که امید به بخشایش خداوند ندارد، گناه این ناامیدی از گناه جرمی که انجام داده بیشتر است.

انتهاي پيام/