اصغر حاج علی اکبری، مدیرمسوول کانون فرهنگی و هنری کوثر و تخصصی مهدویت در زنجان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان گفت: در خصوص فعالیت های مربوط به مهدویت دستگاه های بسیاری ر استان متولی توسعه و ترویج فرهنگی مهدوی هستند و سهمی از این اشاعه متعلق به حوزه مساجد و کانون های فرهنگی و هنری مساجد است.

وی با اشاره به اینکه افق های فعالیت به اندازه مناطق حوزه مسجد می باشد، خازرنشان کرد: باتوجه به ظرفیت های متعددی در مسجد و کانون های مساجد ایجاد شده است می توان از طرق مختلف به آموزه های مهدوی و فرهنگ مهدوی نگاه ویژه ای داشت.

مدیرمسوول کانون تخصصی مهدویت ادامه داد:  کانون فرهنگی و هنری کوثر در سه مقطع نونهالان، نوجوانان و جوانان با محوریت خانواده ها آموزش های خود را با شیوه های غیرحضوری و حضوری انجام می دهد.

به گفته حاج علی اکبری بازخورد این آموزش ها در قالب جشنواره ها، مسابقات و نشست های تخصصی بازخورد دارد.

این مقام مسوول ادامه داد: به منظور اثرگذاری فعالیت های مربوط به حوزه مهدویت این کانون با مراجعه ذی ربط، بنیاد مهدویت قم و مسجد جمکران ارتباط تنگاتنگی ایجاد کرده است تا بتواند با بهره گیری از تجارب این مراکز و ابزارها و امکاناتی که در اختیار دارد در توسعه و ترویج فرهنگ مهدویت مثمر ثمر باشد.

وی تصریح کرد: کانون فرهنگی و هنری کوثر با برنامه آموزش حضوری مهدویت مکاتبه ای و نشست های هفتگی فعالیت خود را دنبال می کند و در نظر دارد افراد جدیدی از خانواده های را به سمت این برنامه ها دعوت کند.

حاج علی اکبری با اشاره به اینکه 124 نفر عضو کانون فرهنگی و هنری کوثر هستند، افزود: از این تعداد 46 نفر به صورت مستمر با کانون در ارتباط هستند و برنامه های آن را به صورت دائمی دنبال می کنند.

مدیرمسوول کانون تخصصی مهدویت از برگزاری جشنواره مهدویت با محوریت دانش آموزان در دی ماه امسال خبر داد و گفت: برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در این طرح دانش آموزان مدارس محلات اطراف کانون مدنظر هستند، گفت: مناطق نواب صفوی، باب الحوائج، حیدریه و اصغریه در این طرح مشارکت خواهند داشت.


منبع: خبرگزاری شبستان