احمد حاجی‌زاده در گفت‌وگو با مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه قمی‌ها افتخار مجاورت حضرت فاطمه معصومه(سلام الله عليها) را دارند، اظهار کرد: امروز قمی‌ها صاحب‌عزای حضرت فاطمه معصومه(سلام الله عليها) هستند، و مجاورت ایشان توفیقی است که نصیب قمی‌ها شده است که امیدواریم بتوانیم قدردان این نعمت باشیم.
وی با اشاره به اینکه چهار امام معصوم درباره شخصیت این بانوی بزرگوار سفارش‌های بسیار کرده‌اند، افزود: وجود این بانوی عظیم‌الشان برکات بسیاری برای شهر قم و مردم این شهر داشته است، و این نعمت به خاطر آبرو و امتیاز شیعیان و گذشتگان قم نصیب ما شده است.
حاجی‌زاده با تأکید بر اینکه قمیان همواره مورد تأیید و نظر اهل‌بیت(عليهم السلام) قرار داشته‌اند، تصریح کرد: حضرت فاطمه معصومه(سلام الله عليها) در ساوه دچار بیماری سختی شدند اما خواستند تا در قم به خاک سپرده شوند، زیرا قم را شهر شیعیان و دوستداران اهل‌بیت(عليه السلام) می‌دانستند.
وی با اشاره به روایتی از امام جعفر صادق(عليه السلام)، ادامه داد: ایشان می‌فرمایند: خداوند را حرمی است که مکه است، پیامبر اکرم(صلي الله عليه و آله) را حرمی است که مدینه است، امیرمومنان(عليه السلام) را حرمی است که کوفه است و اهل‌بیت(عليهم السلام) را حرمی است که در شهر قم قرار دارد.
معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران روایت دیگری از امام جعفر صادق(عليه السلام) را مورد توجه قرار داد و گفت: در روایتی از ایشان آمده است: زنی از فرزندان من در قم به خاک سپرده می‌شود که اسمش فاطمه و دختر موسی بن جعفر(عليه السلام) است، و همه شیعیان با شفاعت او وارد بهشت می‌شوند.
وی با بیان اینکه مقام شفاعت نشان بزرگی فرد است، خاطرنشان کرد: حضرت معصومه(سلام الله عليها) دارای مقام والای شفاعت بوده، و خداوند متعال به کسانی مقام شفاعت می‌دهد که عزیز و بزرگ باشد.
حاجی‌زاده با اشاره به حدیثی از امام رضا(عليه السلام)، اظهار داشت: ایشان می‌فرمایند: نزد شما قبری است که هرکس او را به‌حق زیارت کند بهشت برای او تضمین می‌شود.
وی بابیان اینکه بی‌بی حضرت معصومه(سلام الله عليها) کریمه اهل‌بیت هستند، گفت: خیلی باید مراقب بود و به شأن و مقام ایشان که افتخار و نعمتی برای ما است توجه داشت، زیرا ایشان علاوه بر مقام شفاعت، کریمه اهل‌بیت(عليهم السلام) نیز بوده و حاجات بسیاری از مردم را برآورده کردند.
معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه امام موسی کاظم(عليه السلام) ایشان را فداها ابوها خطاب می‌کردند، عنوان کرد: ایشان هشت ساله بودند که پدرشان به شهادت رسیدند، اما در زمان حیات ایشان نیز وقتی مردم برای پرسیدن سؤالاتشان مراجعه می‌کردند، حضرت معصومه(سلام الله عليها) پاسخ سؤالات را می‌دادند که این نکته بیانگر علم و فضیلت این بانوی بزرگوار است.
انتهای پیام/خ