به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، دکتر حجت الله عبدالملکی در همایش اقتصاد مقاومتی که امروز با حضور خادمان مسجد مقدس جمکران و به همت مدیریت منابع انسانی این مکان مقدس برگزار شد با اشاره به اینکه  نامگذاری امسال با عنوان اقتصاد مقاومتی با تأکید بر عنصر اقدام و عمل، ضرورت توجه جدی‌تر مسئولان کشور و پس از آنها آحاد ملت و نخبگان به عملیات اقتصاد مقاومتی (فراتر از شعار و سخن) را نشان می‌دهد، اظهار کرد: در این ارتباط و به‌منظور عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی باید توجه داشت که برای تحقق اقتصاد مقاومتی در عمل، لازم است چهار جبهه به‌طور همزمان و به‌صورت مستمر فعال باشند.

وی ادامه داد: این چهار جبهه شامل جبهه علمی با هدف تکمیل نظریه اقتصاد مقاومتی، به‌خصوص در عرصه‌های کاربردی آن، جبهه فرهنگی با هدف گفتمان سازی و فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی و نفی گفتمان اقتصادی لیبرال، غیردینی و ضددینی، جبهه سیاسی با هدف مطالبه‌گری و تواصی به اقتصاد مقاومتی و جبهه اجرایی با هدف برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند و اقدام عملی همه اهالی اقتصاد می باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (علیه السلام) افزود:  اولین مقدمه برای اقدام عملی اقتصاد مقاومتی، شناسایی و رفع آسیب‌هایی است که تاکنون در مسیر پیگیری اقتصاد مقاومتی توسط مسئولان وجود داشته است.

عبدالمالکی با اشاره به اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی لازم است به جایگاه و نقش گروه‌ها و اقشار مختلف توجه شود، بیان کرد: دو گروه عمده در این ارتباط عبارتند از دولت و ملت. به‌ تعبیر مقام معظم رهبری یکی از وظایف اساسی دولت در اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی است. ایشان در اولین سالروز ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌فرمایند: “اقتصاد مقاومتی یعنی … ساختِ اقتصادی و بنای اقتصادی جوری باشد که از نیروهای مردم استفاده بشود، کمک واقعی گرفته بشود، برنامه‌ریزی بشود، بنای اقتصادی استحکام پیدا کند.

وی در پایان به تشریح عرصه های مهم اقتصاد مقاومتی و موانع پیش روی تحقق کامل آن و همچنین راهکارهای فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی در بین مردم پرداخت.

انتهای پیام/ح