به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام ملايي در سلسله برنامه هاي کرسی امام شناسی كه به همت مديريت و تبليغ و ارتباطات در مسجد مقدس جمكران برگزار شد در تعريف سبك زندگي منتظرانه گفت: اگر ما قالب سبك زندگي خود را بر پايه اعتقاد به حضرت ولي عصر(عجل الله تعالی فرجه) و انتظار بر حكومت وي بگذاريم؛ اين مجموعه رفتارها يك الگوي نابي را در عصر غيبت به ما مي دهند كه به آن سبك زندگي منتظرانه مي گوييم.

وي با اشاره به ثمرات و بركات سبك زندگي منتظرانه تصريح كرد: از جمله بركات سبك زندگي منتظرانه اين است كه در اختلاف ها و تعارض ها مرجع اصلي حل اختلاف را حضرت ولي عصر(عج الله تعالی فرجه) قرار ميدهيم و با توجه به رضايت حضرت به رفع اختلافات مي پردازيم.

مدير گروه اخلاق و تربيت مركز تخصصي مهدويت افزود: دليل اينكه برخي از زوج هاي جوان پس از مدتي از شروع زندگي مشترك محبتي بين خود احساس نميكنند، بي هدفي و يا وجود اهداف جزئي است، در حالي كه اگر هدف زندگي رضايت و عشق حضرت اهل بیت(علیهم السلام) باشد بسياري از اختلاف ها به بهترين سبك حل خواهد شد.

حجت الاسلام ملايي با بيان اينكه سبك زندگي خانواده هاي منتظر بروز رفتارهاي جهادي است افزود: جهاد به معني مبارزه گري و جنگ نيست، بلكه به معناي به كاربردن تمام تلاش براي گذشت از حق خود براي رضايت حضرت ولي عصر(علیه السلام) است.

وي ادامه داد: از جمله ويژگيهاي ياران امام زمان(علیه السلام) ايثارگر بودن انها است و ايثار به معني اينست كه تمام حقوق و امكانات خود را براي ساخت يك خانواده كه تمام حق خود را براي ظهور و پذيرش ولايت ايشان است ميدهند.

حجت الاسلام ملايي با اشاره به اينكه بايد از حضرت بخواهيم تا محبت خويش را در خانواده ما افزايش دهد خاطرنشان کرد: ولايت و سرپرستي امام عصر(علیه السلام) تنها با محبت ميسر نخواهد شد بلكه بايد تبعيت كامل در كنار محبت از ايشان داشته باشيم تا بتوانيم در پناه ایشان باشيم.

انتهای پیام/ش