به گزارش مرکز خبر روابط عمومي مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام محمد باقر حيدري كاشاني در دوره دانش افزایی مادران مهدوي، مادران موفق كه به همت مدیریت آموزش و تربیت در مسجد مقدس جمكران برگزار شد به تبيين خصوصيات شخصيتي مهدي ياران با توجه به آيات قرآن پرداخت و اظهار کرد: داستان تمام انبياء الهي در ارتباط مستقيم با ساحت مقدس حضرت مهدي(عجل الله تعالی فرجه) است و محققان تمام آياتي را كه در قرآن کریم در ارتباط با بحث مهدويت و امام زمان(علیه السلام) است را آيات المهدي مي نامند.

وي به دو ويژگي اصبروا و رابطوا در بيان شخصيت مهدي ياران اشاره كرد و گفت: اصبروا به معناي صبر و پايداري فردي در عرصه انجام واجبات و ترك محرمات و رابطوا به منظور ايجاد ارتباط معنوی با امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) است كه اين ارتباط بايد مرزباني شود تا بتواند شخص را مهياي ظهور کند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اهمیت تلاش براي حفظ و مرزباني ارتباط با امام زمان(علیه السلام) اظهار كرد: ابليس و تمام شياطين تمام هم و غم خود را براي از هم گسيختن اين ارتباط به كار ميبرند، لذا بايد افراد براي حفظ اين ارتباط تلاش کنند كه اين ويژگي در قرآن به تقوی معروف است.

حيدري كاشاني تصريح كرد: يكي از اشتباهات اساسي در بحث مهدويت ماهيت فردي قائل شدن براي اين موضوع است كه در نهايت به اصلاح فردي در مقام تزكيه نفس منجر ميشود، در حالي كه تفسير اتق الله يعني توجه به تمام مسائل جامعه از جمله تقواي سياسي، تقواي اقتصادي و غيره است.

وي با اشاره به سوره مباركه اعراف در تعريف متقين بيان كرد: متقين كساني هستند كه وقتي شيطان نقطه نفوذ به نفس آنها را پيدا ميكند اين هنر را دارند تا با ياد و ذكر و محبت خداوند به اين دعوت شيطاني غلبه كنند و به تعبيري در پرتو ياد خدا دست به گريبان شيطان شوند.

استاد حوزه و دانشگاه در تشريح ضرورت مهدي يار شناسي افزود: اگر شما ويژگي هاي ياوران امام زمان(علیه السلام) را نشناسيد و تناسب اخلاقي پيدا نكنيد دچار ريزش خواهيد شد، چرا كه بدون شناخت راستين، موفقيت در زمينه مهدي ياوري غير ممكن است.

حجت الاسلام حيدري کاشانی خاطرنشان کرد: نشانه قرآني مهدي ياوران، سلوک عاشقانه، خاشعانه، عزت مندانه، مجاهدانه و شجاعانه است.

انتهای پیام/ش