به گزارش مركز خبر روابط عمومي مسجد مقدس جمكران، حجت الاسلام ظهيري در مراسم عزاداري ايام فاطميه در مسجد مقدس جمكران، با اشاره به اينكه بزرگترين گمشده مردم عالم در اين زمانه آرامش است، بيان كرد: امروزه يكي از بزرگترين نيازهاي بشر رسيدن به آرامش است كه قسمت عمده فعاليت ها و تكاپوي مردم به خاطر به دست آوردن اين مهم است.

استاد حوزه علميه يكي از مهم ترين ويژگي هاي جهان هستي را پيچيده بودن به رنج ها و سختي ها دانست و به تشريح راه هاي رسيدن به آرامش در اين دنيا پرداخت و ابراز كرد: اولين و مهم ترين راه رسيدن به آرامش ايمان به معاد و جهان پس از مرگ است، چرا كه كساني كه اعتقاد به معاد دارند بسيار با آرامش زندگي ميكنند، زيرا اعتقاد به معاد به قدري اثر دارد كه انسان را نه در برابر نعمت ها مست و نه در برابر بلايا خشمگين ميكند.

وي دومين عاملي كه باعث نجات انسان از رنج ها و رسيدن به آرامش ميشود را مسئله زن دانست و تصريح كرد: به گفته قرآن، خداوند از جنس خودتان برايتان زن را آفريد تا به واسطه وجود يك همسر با كرامت و ايجاد پيوند ازدواج به آرامش برسيد.

استاد حوزه علميه سومين عامل ايجاد آرامش را شب دانست و گفت: با توجه به اينكه بزرگترين اتفاقي كه در قرآن از آن ياد شده وجود شب است، لازم است بدانيد اگر در اين عالم انسان هايي به درجات والا رسيده اند به خاطر انس و بهره برداري بهينه از شب بوده است.

حجت الاسلام ظهيري تفسير ديگري از شب را وجود صديقه كبري(سلام الله عليها) دانست و با توجه به قرآن كه در آيات خود نشانه هاي شب را مخفي نگه داشته است، افزود: زهراي مرضيه(سلام الله عليها) مصداق شب است، چرا كه نشانه‌هاي حضرت از جمله قبر مطهر و فضائل والاي ايشان مجهول است و هركسي نمي‌تواند به اين معرفت دست پيدا كند.

گفتني است در ادامه اين مراسم مداحان آذري زبان به شعر خواني و ذكر مصيبت حضرت زهرا(سلام الله عليها) پرداختند.

انتهاي پيام/ش