به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام عباس ابراهیمی در دیدار با تولیت مسجد مقدس کوفه به تبیین اهمیت این شهر و جایگاه مسجد کوفه پرداخت و اظهار کرد: این مسجد شریف در طول تاریخ جایگاه رفیعی در میان انبیا و اوصیاء الهی داشته و در عصر حکومت عدل مهدوی نیز طبق روایات، مرکز حکومت حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) خواهد بود.

وی با تاکید بر ضرورت تسهیل حضور زائران در اماکن مهدوی، افزود: با توجه به اینکه دنیای امروز متوجه و تشنه موعود و منجی است، تعامل و هم افزایی اعتاب مهدوی در معرفی گفتمان صحیح مهدویت و جلوگیری از مهدویت های دروغین نقش بسزایی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تاریخچه و شبهات پیرامون مسجد مقدس جمکران پرداخت و ادامه داد: این مسجد مقدس پذیرای سالانه بیش از ۲۰ میلیون زائر از اقصی نقاط جهان است که این حضور، ظرفیت بالایی برای تبلیغ و نشر معارف اهل بیت(علیهم السلام) به ویژه معارف ناب مهدوی است.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران ادامه داد: اعتاب مهدوی می توانند ظرفیت و توانایی های خود را بایکدیگر به اشتراک بگذارند تا جریان مهدویت ناب با سرعت بیشتری در میان زائران رشد پیدا کند.

تولیت مسجد مقدس کوفه نیز از این پیشنهاد استقبال کرد و با اشاره به ضرورت ایجاد هم افزایی میان اعتاب مهدوی(عتبه عسکری،مساجد کوفه،جمکران و سهله) نسبت به تنظیم تفاهم نامه همکاری میان این اعتاب در حوزه مهدویت ابراز تمایل کرد.

در پایان این جلسه معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران به همراه ابو زهرا جمال کویتی معاون مسجد کوفه از قسمت های مختلف این مسجد بازدید کردند.

انتهای پیام/ح