به گزارش مرکز خبر روابط عمومي مسجد مقدس جمكران، حجت الاسلام جمشید پور جواد در كارگاه کوتاه مدت آموزش خانواده كه با حضور زائران نوروزي در مسجد مقدس جمكران برگزار شد به تبيين تحول و تغيير در زندگی براي رسيدن به يك زندگي جديد، ديني و عاري از گناه پرداخت و اظهار کرد: اگر انسان روي يك رفتار يا خصلت اصرار بورزد و همان اخلاق را مرتباً تكرار کند آن رفتار در شخصيت وي ريشه می‌کند و جزء خصوصيات هميشگي وي می‌شود.

این محقق و پژوهشگر حوزوي با اشاره به عبارتي از بوعلي سينا با این مضمون كه اگر انسان مرتكب گناهي شود و هزاران دليل براي آن بياورد درواقع مرتكب هزار يك گناه شده است، افزود: ما بايد بيشتر از هركس ديگري به خود توجه داشته باشيم و با تغيير درست در حالمان و پذيرش اشتباهاتمان خوبي را تقويت و بدی‌ها را از بین ببريم.

پور جواد تصريح كرد: چهار گناه وجود دارد كه از تمامي گناهان بالاتر است از جمله كوچك شمردن گناه، اصرار بر گناه، شادي بر گناه و توجيه گناه كه هر كدام از اين موارد در زندگي استمرار پيدا كند باعث نابودي زندگي می‌شود لذا انسان بايد بیش‌ازپیش به خود توجه داشته باشد تا بتواند با دوري از اين گناهان باعث تحول آسان‌تر و بهتر در زندگي شود.

وي معني تفاهم را توانايي تحمل تفاوت‌ها دانست و اظهار کرد: عبادت‌هایی وجود دارد كه تنها مختص محيط منزل و در جمع خانواده است ازجمله صبر و تحمل زوجين در برابر بداخلاقي يكديگر، بيدار شدن شبانه مادر براي شيردهي به نوزاد، نشستن مرد در منزل و در جمع خانواده و غيره.

پور جواد در پایان خاطرنشان کرد: بهار فصل تغییر وتحول است و ما نیز باید برای رسیدن به سعادت حقیقی همواره به دنبال تغییر و تحول روحی و معنوی باشیم.

انتهای پیام/ش