به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، انتشارات کتاب جمکران امسال همزمان با ایام نیمه شعبان در سی امین دوره نمایشگاه کتاب تهران حاضر شد و علاوه بر ارائه آثار جدید خود به علاقمندان به فرهنگ اهل بیت(علیهم السلام) با برگزاری نشست ها و ویژه برنامه های مختلف مخاطبان زیادی را به خود جذب کند.

در این گزارش به معرفی آثار پرفروش و پرمخاطب انتشارات کتاب جمکران خواهیم پرداخت.

کتاب

«باغ طوطی» اثر مسلم ناصری در قالب رمان به زندگی میثم تمار می‌‌پردازد. خواننده پس از مطالعه باغ طوطی از اینکه تاکنون چقدر از زندگی پرماجرا، جذاب، پرشور و شیدایی میثم تمار کم‌اطلاع بوده است، شگفت‌زده می‌شود.

«خرمالو‌ها را به گنجشک‌ها بفروش» اثر محمد حنیف، تازه‌ترین اثر این نویسنده است که در ۵ فصل نوشته شده و هر فصل آن به بخش‌های مختلف تقسیم می‌شود.

«آواز، بچه، آتش» اثر اکبر صحرایی درباره زندگی شهید دستغیب است و شخصیت اصلی آن نادر اتابکی نام دارد. این شخصیت براساس نام مستعار نادر اتابکی که در زیرگزارش‌های موجود از بیت شهید دستغیب در اسناد ساواک ثبت شده، در ذهن نویسنده شکل گرفته است. بنابر مستندات ساواک، قبل از انقلاب فردی با نام مستعار اتابکی مامور می‌شود که در بیت شهید دستغیب نفوذ کند و گزارش‌های بیت را به صورت روزانه و هفتگی به ساواک ارائه دهد.

«اربعین طوبی» اثر سیدمجید امامیان درباره طوبی، دختری نوجوان است که در کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ پدرش را از دست می‌دهد و در روزگار یتیمی به ازدواج تاجری عراقی درمی‌آید و در بصره همسایه هوویی زبان‌نفهم می‌شود. اوضاع زندگی بر وفق مراد نیست اما طوبی تصمیم می‌گیرد به جای فرار بماند و فرزندانی تربیت کند که افتخار همسرش، عبدالله باشند. سال‌هایی توأم با شادی و مرارت برای طوبی سپری می‌شود تا اینکه ارتش بعثی صدام به ایران حمله می‌کند. پسران طوبی باید به ارتش ملحق شوند اما طوبی جنگیدن با خمینی را برای فرزندانش حرام می‌کند و… .

کتاب «دریچه‌ای به جامعه ولایی؛‌ سمت خدا» شامل مجموعه گفتارهایی از چیستی و معرفت امام، معنای شیعه و درجات شیعه و رابطه ایمان و تشیع با مناسک شرعی است.

سیر مؤمنین با امام (علیه السلام) در عوالم قبل از دنیا، جایگاه زیارت در سیر و سلوک اجتماعی، تحلیل اخلاق اجتماعی بر محور توحید و ولایت و سایر مباحث در این زمینه از مهمترین سرفصل‌های این نوشتار را تشکیل می‌دهد.»

«دخیل عشق» حکایت پرستاری است که دل در گروی مهر جانبازی به نام رضا دارد اما حجب و حیا مانع از بیان عشقش می‌شود و در نهایت دست تقدیر رضا را با خود می‌برد. در ادامه رمان، صبوره تنها می‌ماند اما کمی بعد سر و کله یک خواستگار پیدا می‌شود.

مریم بصیری در «دخیل عشق» به موضوعاتی که ناشی از افروخته شدن آتش جنگ است، پرداخته است. مجرد ماندن دختران، صدمات جسمی و روحی وارد آمده به جوانان ناشی از جنگ، شیمیایی شدن جانبازان که با گذشت بیش از ۲۰ سال از جنگ نسبت به آن بی‌اطلاع هستند و… از جمله مسائلی هستند که در قالب روایت این رمان مطرح می شوند.

انتهای پیام/ح