به گزارش مركز خبر روابط عمومي مسجد مقدس جمكران، حجت الاسلام پورجواد در دوره آموزش سبك زندگي اسلامي که به همت مدیریت آموزش و تربیت مسجد مقدس جمکران در حال برگزاری است، آرامش را از مهم‌ترین اصول زندگي براي رسيدن به اهداف والاي ديني دانست.

وي ادامه داد: اعضاي خانواده اگر آرامش داشته باشند می‌توانند به خوبي فكر كنند و تصميم بگيرند و در نتيجه برنامه ريزي خوبي براي آينده خود داشته باشند.

محقق و پژوشگر حوزوي آرامش را يكي از نيازهاي اصلي در درون محيط خانواده دانست و افزود: خداوند نيز در سوره مباركه روم می‌فرماید زن و مرد را آآآفريديم براي آرامش كنار هم لذا يكي از اهداف زندگي مشترك داشتن آرامش است.

پورجواد آرامش را در سه نوع آرامش ديداري، گفتاري و رفتاري توصیف و تصريح كرد: اگر اين سه نوع آرامش را داشته باشيم می‌توانیم به يك محيط آرام و با نشاط برسيم چراكه يكي از نشانه‌های خانواده موفق محيط آرام و بانشاط است.

وي در بحث آرامش ديداري بيان كرد: دين ما توصيه دارد زماني كه يكديگر را ديديد اظهار دوستي و محبت كنيد، اين يعني در مواجهه با يكديگر بايد آغاز زيبايي داشته باشيم.

محقق و پژوهشگر حوزوي آرامش ديداري را شامل بشاشيت چهره و پوشش خوب دانست و افزود: دين ما چيزي جز محبت و دوستي و آراستگي و نظافت نيست، لذا اگر در محيط منزل با يكديگر با روي خوش و با پوشش زيبا و تميز برخورد كنيم توانستيم به خوبي از ارامش ديداري بهره ببريم.

پورجواد گفت: سومين مطلب در بحث آرامش ديداري نظم است و يك خانواده زماني می‌تواند ارامش ديداري محيط منزل را تكميل كند كه نظم را تمام و كمال در خانه ايجاد كند تا بدين طريق فرزندان منظمي هم تربيت شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خانواده مهدوی خانواده‌ای است که آرامش در جنبه‌های مختلف زندگی را درک کرده باشد و در سایه این آرامش بتواند به تربیت صحیح اعضای آن برای مقدمه سازی بپردازد.

انتهای پیام/ش