به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، ابوالقاسم هاشمیان با اشاره به اینکه مسجد مقدس جمکران تمهیدات ویژه‌ای را برای ایام نوروز در نظر گرفته‌ است، اظهار کرد: مسؤولان این مسجد مقدس اهتمام خاصی برای فراهم کردن رفاه و آسایش زائران در طول سال به ویژه در ایام عید نوروز دارند.

وی با بیان اینکه مجتمع اقامتی نیمه‌شعبان به‌منظور اسکان زوار آماده‌سازی شده‌ است، افزود: این مکان با داشتن حدود ۱۱۰ واحد سوئیت و ظرفیت ۷۰۰ نفر از نظر سیستم‌های سرمایشی، گرمایشی و سایر امکانات تجهیز شده‌ است.

مدیر املاک، اموال و موقوفات مسجد جمکران با تاکید بر اینکه پارکینگ شماره چهار به عنوان محلی برای اسکان زائران آماده شده‌ است، تصریح کرد: این پارکینگ با همکاری شهرداری و با فراهم کردن امکانات اولیه و سرویس‌های بهداشتی آماده پذیرایی از زائران نوروزی در ایام عید است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت این پارکینگ حدود ۸۰۰ تا هزار تخته چادر مسافرتی است، ادامه داد: ظرفیت اسکان زائران در این پارکینگ بین دو هزار و ۵۰۰ نفر تا چهار هزار نفر است، همچنین شبستان‌های مسجد برای اسکان زائران در شب‌های بارانی و سرد تجهیزشده‌است.

هاشمیان با اشاره به اینکه تمام مراکز مسجد مقدس جمکران در ایام نوروز در حالت آماده‌باش هستند، گفت: مراکز رفاهی، خدماتی، دارالشفاء، پمپ‌های بنزین و پمپ‌های گاز به‌صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات و پذیرایی از زوار هستند.

وی با تاکید بر اینکه همکاری‌های لازم در این خصوص از مدت‌ها پیش صورت گرفته‌ است، افزود: نیروهای آتش‌نشانی، هلال‌احمر و اورژانس به‌صورت ۲۴ ساعته در حالت آماده‌باش هستند.

مدیر املاک، اموال و موقوفات مسجد جمکران گفت: به‌منظور رعایت حال زائران و مسافران نوروزی و جلوگیری از گران‌فروشی کسبه اطراف این مسجد مقدس، ماموران تعزیرات در ایام عید در مسجد مقدس جمکران حضور داشته و براین مهم نظارت دارند.

وی فعالیت دارالشفاء مسجد را مورد توجه قرار داد و ادامه داد: این مکان به‌طور شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات به زوار است، به‌گونه‌ای که تمام پزشکان افتخاری قم و سایر استان‌ها می‌توانند به بهترین شکل فعالیت کنند.

انتهای پیام/ست