به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در مراسم ایام فاطمیه مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) موسس انقلاب اسلامی هستند اظهار کرد: ما این انقلاب را اسلامی میدانیم و اسلامی بودن آن  سوالی را در ذهن ایجاد می کند که اسلام، حوزه، روحانیت و دین چه کار با اداره زندگی انسان ها، جامعه  بشری و اداره کشور دارد که امام مبارزه با طاغوت را شروع کردند و مقاومت علیه ظلم را به مردم آموزش دادند تا انقلاب اسلامی محقق شود.

وی ادامه داد: بخشی که کمتر شنیده شده به عنوان شعار دینی و هدف مقدسی که دین داران دنبال آن هستند این است که دین واقعا می خواهد دنیا را آباد کند و این را رسالت خودش می داند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه عالمان دینی ماموریت خود را رساندن مردم به آبادانی می رسانند نه اینکه صرفاً با ظلم مقابله کنند، ابراز کرد: آن روی سکه ظلم عدالت است و باید هدف عدالت رونق و بهبود زندگی است. آیا بهبود زندگی به عنوان آرمان دینی قابل طرح است؟

پناهیان افزود: این نقض در جامعه ما وجود دارد و بسیار عجیب است و شاید برنامه ریزی شده که مردم باور ندارند یک روحانی یا یک جوان مومن اگر در مکان تفریحی وارد می شود نیتش آبادانی آنجا باشد. اصلا این تلقی در مردم نیست و این نداشتن نگاه محصول کاری است که در سقیفه انجام شد و پس از آن حضرت زهرا(سلام الله علیها) به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به اینکه فلسفه خانه نشین کردن حضرت علی(علیه السلام) این نبود که نماز نخوانند یا حج را قطع کنند یا قرآن نخوانند، بیان کرد: طاغوت ها با عبادت و نمازخواندن مشکلی ندارند. خیلی باید تاسف خورد که برداشت عموم از عالم دینی و اساساً دین این است که با زندگی کاری ندارند جز مقداری محرمات.

استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه طاغوت ها با از بین بردن عدالت و تبعیض در جامعه مقدمات به هم ریختگی روحیه، اخلاق، افکار و آرامش انسان ها را فراهم می کنند، گفت: دین و یک عالم دینی قبل از اینکه دستوری به فرد دهد باید زمینه زندگی درست فرد را فراهم کند تا آن دستورات در بستر صحیح خود قرار بگیرند و اجرا شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دین زمینه بهبود زندگی تا فراهم شدن مقدمه رشد انسان را عهده دار است تا مردم راحت تر بتوانند به خدا نزدیک شوند. اگر عالمی رسالت دین را این نداند قطعا سکولاریسم در وی ریشه دوانده و رسالت دین را متوجه نشده است. چرا که تا مردم زندگی مناسب نداشته باشند نمی توانند به اوج تقرب الهی برسند و از عبادات بهره ببرند.

انتهای پیام/