به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدمهدی ماندگاری در شام ولادت حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) در جمع زائران و نمازگزاران مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه شهدا بهترین منتظران امام زمان (علیه‌السلام) بودند، اظهار کرد: علما نیز بهترین تربیت‌کنندگان منتظران امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) بوده و هستند و در طول بیش از یک هزار و ۲۰۰ سال عصر غیبت عالمان بزرگی داریم که خط انتظار را حفظ کردند.

وی ادامه داد: شهدا و علما محصول تربیت مادران منتظر ساز هستند، زن اگر در جایگاه خودش درست نقش‌آفرینی کند فرزندش یا عالم می‌شود و یا مجاهد خواهد شد و این عالمان و مجاهدان در طول ۱۲۰۰ سال خط انتظار امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) را حفظ کردند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه برکات اهل‌بیت (علیهم‌السلام) مدیون وجود حضرت فاطمه (سلام‌الله علیها) است، اظهار کرد: هر چه تأثیرگذاران عالم از انبیا، اوصیا و عالمان داشتند از مادرانشان سرچشمه گرفته و در آن شریک و مؤثر هستند.

ماندگاری افزود: هر انسان موفق یا مادر یا همسر فداکاری داشته و یا هر دو. مادران و زنان مقام بالایی در این عالم دارند و می‌توانند امام، پیامبر، عالم و مجاهد در راه خدا بپروراند.

وی در پایان بابیان اینکه دیر مادر شدن دختران جامعه ما از دست دادن فرصتی طلایی برای آنان است، خاطرنشان کرد: باید دختران را تشویق کرد تا زود ازدواج کنند تا از فیض مادری محروم نشوند و این در حالی است که برخی دختران این کشور خود را از نعمت مادری محروم کرده‌اند.