به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، آیین آغاز به کار دفتر نمایندگی مسجد مقدس جمکران در شهرستان رفسنجان با حضور مسئولین این شهر و جمعی از معاونین و مدیران مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

امام جمعه رفسنجان در آئین افتتاح دفتر نمایندگی مسجد جمکران در کشور در رفسنجان اظهار داشت: بعضی افراد در معنویت از یکدیگر سبقت می‌گیرند که نشان از دلدادگی به اهل بیت (علیهم السلام) دارد.

 

حجت‌الاسلام عباس رمضانی پور با بیان اینکه مردم رفسنجان از ۱۵ سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی همراه با انقلاب و نهضت امام بودند، افزود: ۱۰۰ درصد رفسنجانی‌ها مقلد امام خمینی(ره) بودند و اکنون هم بیش از ۹۰ درصد مردم رفسنجان مقلد آیت الله خامنه‌ای هستند.

وی تصریح کرد: دلدادگی مردم رفسنجان و لیاقتی که داشتند موجب شد دفتر نمایندگی مسجد مقدس جمکران در این شهر افتتاح شود که در واقع یک فرصت برای مردم رفسنجان است.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به این مطلب که این دفتر می‌تواند منشأ خیرات و برکات زیادی باشد، افزود: کمک‌های مردم برای ساخت و توسعه مسجد مقدس جمکران برای رفاه زائران مهدوی از طریق این دفتر می‌تواند ارسال شود.

 

رمضانی پور گفت: مدیریت مسجد مقدس جمکران کارآمد و روزآمد است و زائران زیادی هر شب چهارشنبه و جمعه در این مکان مقدس حضور پیدا می‌کنند و زمانی که این همه زائر هست خدمات رفاهی به زوار هم باید باشد و این بستر در رفسنجان فراهم شده است.

 

امام جمعه رفسنجان به خدمات خیران رفسنجانی اشاره و عنوان کرد: این مردم در دفاع و پشتیبانی از جنگ هم نقش پررنگی داشتند و با توجه به اینکه این دفتر متعلق به اداره اوقاف شهرستان است در آینده‌ای نزدیک ساختمان دفتر نمایندگی مسجد مقدس جمکران توسط خود مردم احداث خواهد شد.

 

رمضانی پور اظهار کرد: ۴۰۰ خادم افتخاری از رفسنجان جذب مسجد مقدس جمکران شده که مایه افتخار است.

 

وی بیان کرد: ما بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه) را داریم که می‌تواند همسو با این دفتر کارهای فرهنگی انجام دهد و زمینه سازی ظهور با ترویج فرهنگ مهدوی را در جامعه بیشتر کنیم.

 

رفسنجان بیشترین خادم افتخاری مسجد جمکران را با بعد مسافت دارد

 

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران نیز در این مراسم اظهار داشت: منتظران هیچوقت ناامید نمی‌شوند و در بحث انتظار مهدوی باید بیشتر کار کنیم و بستر را بیشتر فراهم کنیم.

 

حاجی زاده بیان کرد: اربعین، ترویج فرهنگ شهادت طلبی است و سال به سال با قدرت و قوت بیشتر برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی و ولایت فقیه از علائم ظهور غیبت صغری هستند، عنوان داشت: مسجد مقدس جمکران یک مسجد کوچک بود که به برکت جمهوری اسلامی الان ۲۰ میلیون زائر در سال را پذیرایی می‌کند.

 

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه ما می‌خواهیم مروج فرهنگ مهدوی در سراسر کشور باشیم، تأکید کرد: رفسنجان با پشتوانه مردمی که دارد و با توجه به اینکه رفسنجان بیشترین خادم افتخاری کشور به لحاظ بعد مسافت را دارد به عنوان الگو و نمونه دفتر نمایندگی مسجد جمکران را در این شهرستان افتتاح کردیم.

 

حاجی زاده تصریح کرد: اولویت اول، دوم و سوم ما کار فرهنگی است باید روی دانش آموزان و جوانان وقت بگذارید تا با فرهنگ مهدوی آشنا شوند.

 

وی با بیان اینکه دفتر ترویج فرهنگ مهدویت در سراسر کشور راه اندازی می‌کنیم، افزود: جوانان را دریابید که دشمن با تمام وجود برای جدا کردن آنها از دین و دیانت وقت گذاشته است.

انتهای پیام/