به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام یاسین حسین آبادی با اشاره به تشرف تولیت حرم حضرت زینب(سلام الله علیها) به مسجد مقدس جمکران، اظهار کرد: در دیدار با دکتر هانی مرتضی موضوعات مختلفی برای تفاهم و همکاری بین حرم عقیله بنی هاشم(سلام الله علیها) و میعادگاه منتظران مطرح شد.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران ادامه داد: مقرر شد در آینده تفاهماتی در حوزه های پژوهشی و فرهنگی با مرقد مطهر حضرت زینب(سلام الله علیها) در دمشق داشته باشیم و در گام نخست پیشنهاد سفر تعدادی از خادمان مسجد مقدس جمکران به سوریه و برگزاری آئین غباروبی حرم حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) مطرح شد که زمان آن بعد مشخص می شود.

حجت الاسلام حسین آبادی درباره زمینه های فرهنگی پیش بینی شده برای همکاری جمکران با حرم حضرت زینب(سلام الله علیها)، ابراز کرد: با توجه به نقش شام (سوریه) در مناسبات آخرالزمانی و تاثیر فعالیت های فرهنگی برای تبیین این نقش، موضوعیت دارد که مسجد مقدس جمکران به عنوان پایگاه عظیم تشیع در ایران اسلامی، با حرم حضرت زینب(سلام الله علیها) به عنوان مقرّ تداوم جریان حق در سوریه، همکاری داشته باشد.

وی تاکید کرد: علاوه بر اجرای طرح های مشترک پژوهشی فرهنگی، تفاهم های آئینی و مناسکی همچون غباروبی حرم حضرت زینب(سلام الله علیها) را که به آن اشاره شد، دنبال می کنیم.
انتهای پیام/